NASIL ÜRETILIR ?

Ekvator Briket Mangal Kömürü, odun talasından elde edilen briketin, oksijensiz yakılması ile elde edilmektedir. Karbonizasyon sistemi ise, güçlü ve yüksek yoğunluklu bir kömür elde edilmesini sağlamaktadır. Altıgen şekli hem etkin ambalajlama hem de yakılma sırasında uygun şekilde yığın haline getirilme imkanı vermektedir. İçinde bulunan delik ise havanın içinden geçmesini ve verimli yanmasını sağlamaktadır. Briket Mangal Kömürü üretimi temelde 5 aşamadan meydana gelmektedir.

1.Talasın Kurutulması

Talaslar sıcak hava yardımı ile kurutulur.

2.Talasın Briket Haline Gelmesi

Özel bir ekstrüksiyon sistemi veya özel kalıplar kullanılarak, 40.000 Kg basınç ve 300-350 C sıcaklık altında briket elde edilir. Bu yüksek basınç ve sıcaklık, talaşın kendi özünde doğal olarak bulunan ve bağlayıcı-sertleştirici özelliği olan reçineyi harekete geçirerek, briketin yüksek yoğunluklu ve sert olmasını sağlar.

3.Briketin Yakılması (Karbonizasyon)

Özel bir sistemle dizilerek yığın haline getirilen briketler, yakma işlemi (karbonizasyon-kömürleştirme) için özel fırınlara alınır. Kömürleştirme işlemi bu özel fırınlarda 3-5 günde tamamlanır.

4.Yakılan Kömürün Sogutulması

Karbonizasyonu tamamlanan briketler, ya bulundukları fırınlarda yada raylı sistemle taşınarak özel bir bölümde soğumaya alınır.

5.Paketleme – Sevkiyat

Oda sıcaklığına düşen ve artık üretim sürecini tamamlayan briket mangal kömürü, alıcı taleplerine uygun şekilde paketleme ünitesinde paketlenir ve alıcıya sevkiyatı yapılır.

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image